Yangın bugün Turgutlu ilçesi Şehitler Mahallesi Gaffar Okkan Sokak Numara 28’de bulunan 3 katlı binada meydana geldi. Komşuların dumanları fark etmesiyle olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İkinci katta çıktığı tahmin edilen ve henüz sebebi belirlenemeyen yangında ikinci katta bulunan Hatice Kübra Kaplan (22), Alpaslan Kaplan (3) ve Abdülkadir Özgür (20) yaralandı.

A W198535 01

Ekipler ve vatandaşların yardımıyla yaralılar evden çıkarılarak ambulanslarla Turgutlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yangının sıçradığı üçüncü katta bulunan Nevin Ata ve oğlu Hüseyin Ata ise Turgutlu’da özel bir hastaneye kaldırıldı. Üçüncü katta bulunan yaralıların durumlarının hafif olduğu ve hafif şekilde dumandan etkilendikleri öğrenildi.

A W198535 03

Meydana gelen yangında ikinci katta bulunan Hatice Kübra Kaplan’ın ise durumunun ciddi olduğu ve tedavisine yoğun bakımda servisinde devam edildiği öğrenildi. Yangınla ilgili ekiplerin incelemeleri devam ederken bir itfaiye erinin de yangına müdahale sırasında hafif şekilde yaraladığı bildirildi.

Cinsel saldırı suçundan kesinleşmiş hapis cezası olan şahıs yakalandı Cinsel saldırı suçundan kesinleşmiş hapis cezası olan şahıs yakalandı

Vlcsnap 2024 05 07 13H08M56S084

O anları anlattı
Olay yerinde kurtarma çalışmalarına destek veren mahalle sakinlerinden Eyüp Celep ise yangın anlarını şöyle anlattı: “Ben karşı komşuları oluyorum, yangını gördüm hemen koştum, itfaiyecilerle yukarıya çıktık yukarıda bir bayan olduğunu söylediler, küçük çocuğu çıkarmışlardı zaten itfaiyeciler sonra diğer bayanı çıkardılar. Bizlerde yardım ettik, 112 sağlıkçılara teslim ettik. Dumandan da çok etkilendiler Allah yardımcıları olsun.”

A W198535 05A W198535 04A W198535 02

Editör: Manisa Flash Haber