Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla yeni kıyafet alanlar paça kısaltma, pantolon ve etek daraltma gibi işlemler nedeniyle vatandaşlar terzilerde yoğunluk oluşturdu.

Temmuz ayı meclisi toplandı...Başkan Zeyrek projelerdeki son durumu değerlendirdi Temmuz ayı meclisi toplandı...Başkan Zeyrek projelerdeki son durumu değerlendirdi

A W227371 02

Son yıllarda terzilerde iş yoğunluklarının arttığını ancak bayramlarda bu yoğunluğun ikiye katlandığını belirten Terzi Ustası Ferhat Özkaraca, "Son yıllarda terziler olarak iş yoğunluğumuz oluyordu, ancak bayram dolayısıyla işlerde de bir yoğunluk var. Ben 9 yaşımdayken ilk pantolonumu diktim. Yani 45 yıldır babamdan öğrendiğim terzilik mesleğini yapıyorum. Artık eskisi gibi takım elbise, pantolon, ceket diktirme olmuyor. Ancak tamirat, pantolon, etek boyu kısaltma, daraltma gibi işler her zaman oluyor. Biz genellikle tamir, tasarım, moda yırtık, tamir, el örmesi gibi işleri yapıyoruz. Bazen işleri yetiştiremiyoruz. Hele bayram öncesi işlerin yoğunluğu fazla. Ben eşime daha önce dikiş işlerini öğretmiştim. İşlerin yoğunlaşması üzerine eşim Saadet Özkaraca bana yardıma geliyor. Aile işi olarak birbirimize destek oluyoruz" dedi.

Kaynak: iha