13 Mayıs 2014'te 301 maden işçisinin yaşamını kaybettiği Soma maden faciası, gerçekleştirilen yürüyüşle anıldı. Anmaya CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, CHP MYK üyeleri, milletvekilleri  katliamda yaşamını yitiren madencilerin aileleri ve demokratik kitle örgütleri katıldı.

B 3155 22289

DURBAY, MADENCİ AİLELERİNİN ACILARINI PAYLAŞTI

CHP Lideri Özgür Özel ve CHP heyeti ile birlikte önce Soma Belediyesi'ni ziyaret Başkan Durbay, ardından  Cumhuriyet Meydanı'ndan Beşyol Madenci Anıtı'na kadar yapılan Maden Şehitlerini Anma Yürüyüşü'ne katıldı. Soma Maden Heykeli önünde yapılan saygı duruşu ve ortak basın açıklamasının ardından Maden Şehitliği ziyaretine geçen Başkan Durbay, madencilerin mezarı başında dua etti. Durbay, duygusal anların yaşandığı mezarlıkta  yaşamını yitiren madencilerin yakınlarına sarılarak acılarını paylaştı.

B 3155 22290

Manisa Şehir Hastanesi yönetiminden yılın hemşiresine tebrik Manisa Şehir Hastanesi yönetiminden yılın hemşiresine tebrik

“SORUMLULAR CEZALANDIRILMADAN  ADALET YERİNE GELMEZ”

Durbay, burada yaptığı açıklamada iş sağlığı ve iş güvenliği alınmadığı için 301 maden işçisinin katledildiği, 486 kişinin yaralandığı, 301 anne-babanın evlatsız, 255 kadının eşsiz ve 440 çocuğun babasız kaldığını ifade ederek, Cumhuriyet tarihinin en büyük iş cinayeti olan Soma Katliamı'nın üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen hala adaletin sağlanamadığını vurguladı.  Durbay “Bu 10 yılda katliamın sorumluları hala elini kolunu sallayarak dışarıda dolaşıyor. Sorumlular hukuk karşısında cezalandırılmadan adalet yerine gelmez. Adalet sağlanana kadar bu sürecin takipçisi olacağız. Soma'nın acısını unutmadık ve unutturmayacağız! 301 madencimize rahmet diliyor, yakınlarını kaybeden ailelerin acısını paylaşıyorum” dedi.

B 3155 22288

Editör: Manisa Flash Haber