Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende derneğe hizmet verenlere plaket takdimi yapıldı. Derneğin 300. üyesi olan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’na Dernek Başkanı Halil Garipoğlu tarafından rozet takılarak plaket verildi.

Törende konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Halil Garipoğlu, Atatürk’ün yolundan ilerlemeye devam edeceklerini ve bu yolda büyük bir aile olduklarını söyledi.

Başkan Durbay'dan gençlere anlamlı hediye Başkan Durbay'dan gençlere anlamlı hediye

Hizmet binasının açılış töreninde 300. üye rozetini takan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, "Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet sayesinde rahatça dolaşabiliyoruz. Bu ülkede de bayrağımız dalgalanıyor. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı, rahmet ve minnet duygularımı sunuyorum. İki mavi gözün ışığında yürümek Atatürk ilke ve inkılaplarını hakim kılmak, onun gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak ve ulaşıncaya kadar da mücadelemize devam etmek. Ne yazık ki Atatürk’ümüze saldırılar devam ediyor. İşte bizlere düşen görev Atatürkçü Düşünce Derneği’ne kayıt olmak, onların etkinliklerine katılmak, onların çalışmalarına destek olmak gerekir. Atatürkçülük demek bilim demektir, akıl demektir, bilimle çelişen hiçbir şey Atatürk ilkeleri olamaz, kendisinin ifade ettiği üzere de, ’Eğer benim gösterdiğim yol ilimle çakışıyorsa, bilimi tercih edin’ demiştir. Onun için yolu bilimden geçen, yolu akılcılıktan geçen herkes, Atatürk’ün yol arkadaşıdır. Biz onun gösterdiği yolda ilerleyeceğiz. İzinden gitmek tabii ki önemli ama yolundan gitmek esas unsurdur. İz kaybolur ama yol kaybolmaz" dedi.

Başkan Öküzcüoğlu konuşmasının ardından derneğin kurdelesini keserek açılış törenini gerçekleştirdi.

Kaynak: iha