Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortaokullar arası bilgi yarışmasında birinciliği iki okul paylaştı.

"Dilimizin Zenginlikleri ve Yıl Sonu Faaliyet Haftası Etkinlikleri" kapsamında Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının finali, Atatürk Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Fatih Sergi Salonu ile ilgili flaş gelişme... Fatih Sergi Salonu ile ilgili flaş gelişme...

A W225436 03

Grup aşamalarında ilk ikiye giren dört okul final turunda mücadele etti. Kıyasıya geçen yarışmaya seyirciler büyük ilgi gösterdi. 20 sorunun sonunda Dadağlı Ortaokulu ve Ahmetağa Neslihan Urgancı Ortaokulu’nun puanları eşit olunca yedek üç soruya geçildi. Yedek sorular sonunda da puanlar eşit olunca Dadağlı Ortaokulu ve Ahmetağa Neslihan Urgancı Ortaokulu birinci ilan edildi. Çanakçı Ortaokulu üçüncü olurken Tırazlar Hüseyin Gümüşlü Ortaokulu ise dördüncü oldu.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere ödüllerini Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak ve Şube Müdürü Yüksel Kanyılmaz verdi.

A W225436 02

Birinci olan okul öğrencilerine madalya ve her bir öğrenciye 500, ikinci olan okul öğrencilerine madalya ve her bir öğrenciye 400, üçüncü olan okul öğrencilerine madalya ve her bir öğrenciye 300 ve dördüncü olan okul öğrencilerinin her birine ise 200 liralık kırtasiye hediye çeki verildi.

Sarıgöl ilçe milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, "Öğrencilerimize ve öğrencilerimizin başarısında pay sahibi olan öğretmenlerimize teşekkür ederim." dedi.

Kaynak: iha