Yerel seçimlerde yaşanan değişim rüzgarıyla göreve gelen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, önceki yönetimin eleştirdiği icraatları arasında yer alan il dışından bürokrat ve yönetici transferini yapmayacağını söyleyerek Manisalıların takdirini kazanmıştı.

İlk atamasında da Manisalılar tarafından yakinen bilinen AK Partili Şehzadeler Belediyesi’nde bir dönem belediye başkan yardımcılığı görevini yürüten mimar Atilla Efendioğlu’nu danışmanlığına atayarak göreve başlamıştı. Ak Partili belediyede görev yaptığı için olası tepkilerden çekinen Zeyrek, edinilen bilgiye göre Efendioğlu’nun atamasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile de paylaşmış ve onayını almıştı.

Bülent Arınç'tan ekonomi değerlendirmesi: Et fiyatı almış başını gitmiş Bülent Arınç'tan ekonomi değerlendirmesi: Et fiyatı almış başını gitmiş

Whatsapp Image 2024 07 02 At 192715 1

Atilla Efendioğlu’nun Manisa Büyükşehir Belediyesi'ndeki görevi kısa sürdü. Edinilen bilgiye göre CHP il örgütü, Efendioğlu'nun görevden alınmasını istedi. Efendioğlu bunun üzerine istifasını sundu, Zeyrek istifasını kabul etti.

Editör: Manisa Flash Haber