Başkan Balaban, manipülatif yayınlara sert çıktı! Başkan Balaban, manipülatif yayınlara sert çıktı!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Now TV canlı yayınında erken seçime ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunarak, "Böyle giderlerse yakın..." dedi. Özel ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in 'yerel halk' ifadesine tepki gösterdi ve AK Parti'nin halktan kopuk olduğunu dile getirdi. 

Programa Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in röportaj sırasında halka 'yerel halk' demesine tepki gösteren Özel, "AKP’nin kibirli ve halktan kopmuş hali kendini gösterdi. Kendisi çok dışarıda görünüyor. Şimşek, Türkiye’deki insanları tebaa olarak görüyor. Tam bir saray mantığı" ifadelerini kullandı.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından "Seçimi CHP kazandı" söylemlerine ilişkin olarak ise "Elbette bizim başarımız. Ama biz başardık dersek olmaz. Millet başardı. Millet sarı kartı gösterdi" ifadelerini kullandı.
 

CHP ERKEN SEÇİM İSTİYOR MU?

Erken seçim için açıklamalar yapan Özel, "31 Mart seçimlerin sonuçlarından dolayı ben 'bir erken seçim tartışması başlatmayacağım' demiştim. Şimdi ise emeklinin sesini duymazsan, gençlerin geleceklerini karartmaya devam edersen, millet erken seçim isterse ben de haydi derim. Böyle giderlerse yakın" ifadelerini kullandı.

Editör: Manisa Flash Haber