Kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılması kararı veya yükümlülüğü verilen yükümlülerin yeniden suç işlemesini engelleyici etkenleri güçlendirmek, sosyalleşmesini teşvik etmek, toplumu suça karşı korumak, üretken, verimli, kanunlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumunu kolaylaştırmak amacıyla uygulanan denetimli serbestlik yükümlülükleri kapsamında okulların eğitim öğretim döneminde verilen ara tatilde temizlik, bakım ve onarım hizmetlerine denetimli serbestlik yükümlülerince destek veriliyor.

Manisa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından oluşturulan kamu hizmeti çalışma ekipleri okullardan gelen talepler doğrultusunda müdürlüğün yetki alanı içerisinde bulunan Yunusemre, Şehzadeler ve Saruhanlı ilçelerinde okulların bahçe ve sınıflarının temizliğinde görev alıyor.

LGS sonuçları bugün açıklanacak LGS sonuçları bugün açıklanacak

Eğitim öğretime verilen 2 haftalık arada 4 okulda devam eden hummalı çalışmayla bahçe ve sınıfların bakım ve temizlik işlerine destek sağlanıyor. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün denetim ve takibi altında gerçekleştirilen kamu hizmetinde günde 82 yükümlü her kurumda 4’er saat olmak üzere çalışıyor.

Editör: Manisa Flash Haber