Şehirler arası otobüs taşımacılığı yapan gerçek ve tüzel kişilerce, emekli olduğunu belgeleyenlere tarife üzerinden yüzde 20 indirim yapılacak. Karar, bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 17 Mayıs'ta "Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması" programında yaptığı konuşmada, emeklilerin tüm illerde yer alan kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konukevlerinden kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanacaklarını duyurmuştu.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan ve karayolu taşıma yönetmeliğinde değişiklikler yapan yönetmeliğe eklenen geçici bir maddeye göre, 2024 yılı sonuna kadar uygulanmak üzere, emekli olduğunu bilgi ve belgeyle beyan ve ispat edenlere, düzenlenecek yolcu biletlerinde Ulaştırma Bakanlığı'na bildirilen tarife üzerinden yüzde 20 indirim uygulanacak.

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, B1 ve D1 yetki belgesi sahipleri tarafından düzenlenecek yolcu biletlerinde, indirim uygulamayanlara uyarma cezası verilecek.

Kripto ve borsada işlem vergisi alınması kesinleşiyor Kripto ve borsada işlem vergisi alınması kesinleşiyor

Editör: Manisa Flash Haber