Her yıl kutlanan Hıdırellez Bayramı’na Yunusemreli vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesi işbirliğiyle Atatürk Kentpark’ta düzenlenen Hıdırellez Şenliği’nde baharın gelişi coşku ile kutlandı. Göçmen Bandosu’nun birbirinden güzel eserleri çaldığı şenliğe Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek ve Eşi Nurcan Zeyrek, Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban ve eşi Serap Balaban, Belediye Başkan Yardımcıları Haydar İzci ve Emine Özge Arslan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yunusemre İlçe Başkanı Mehmet Arslan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

A W197853 01

Halayların çekildiği, oyunların oynandığı etkinlikte Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban vatandaşlar ile sohbet etmeyi hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihmal etmedi.

Yunusemre'de haftasonu vezneler açık olacak Yunusemre'de haftasonu vezneler açık olacak

A W197853 03

167668D8 2A36 4575 B951 F34C93F4C821Herkesle tek tek sohbet edip, hal hatır soran Başkan Zeyrek’e de Manisalılar büyük ilgi gösterdi, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkanlar vatandaşlarla karşılıklı oyunlar oynayıp sofralarına misafir oldu. Tam bir şenlik havasında kutlanan Hıdırellez’de, Göçmen Bandosu da coşkuyu katladı.

A W197853 02

Kaynak: iha