Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Türkiye çapında düzenlediği "Hafız Kal" Yarışması Türkiye Finalleri tamamlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı hafızlık müessesesinin korunmasına katkı sunmak ve daha önce hafızlık yapmış, farklı sebeplerle hıfzını zayıflatmış vatandaşların hafızlıklarını pekiştirmelerine yardımcı olmak için Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olmayan ve 30 yaş üstü kadın ve erkek vatandaşlara yönelik 2024 yılında ilk kez "Hafız kal" sloganı ile Hafızlık Yarışması düzenlendi. 5 cüz, 15 cüz ve 30 cüz kategorilerinde düzenlenen yarışmanın Türkiye Finalleri Ankara, Gaziantep ve Erzincan’da düzenlendi.

Çinli heyet Manisa’yı ziyaret etti! Çinli heyet Manisa’yı ziyaret etti!

Ankara TDV Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve 8 bölge birincisinin katıldığı Kadınlar Hafızlık 15 Cüz Kategorisine Manisa’dan katılan Manisa Celal Bayar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi olan Nazife İşbilen Türkiye ikincisi olurken, birinciliği Mardin’den Nura Celaleddin, üçüncülüğü ise Çorum’dan Fatma Çakır elde etti.

Hafızlıktan sonra kendi imkanları ile hafızlığını korumaya çalıştığını ifade eden Nazife İşbilen, yarışmaya 15 cüz kategorisinde başvurduğunu ve sıkı bir şekilde hazırlandığını belirterek, “Bu yarışmadan afişlerden haberim oldu. Hafızlığımı pekiştirmek için bir vesile olarak algılayıp yarışmaya katıldım. Manisa ve bölgede birinci olunca buraya katıldım. Rabbime hamdolsun bugün de ikincilik nasip oldu. Bu yarışmayı düzenlediği için Diyanet İşleri Başkanlığına, beni yetiştiren hocalarıma ve aileme teşekkür ederim. Bu tür yarışmalar hafızlığın pekişmesine ve toplum için hafızlığa teşvik edici olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Kaynak: iha