Manisa Celal Bayar Üniversitesi İletişim Fakültesi 2023-2024 Akademik yılı birinci mezuniyet törenini Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Mezuniyet törenine Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, Vali Yardımcısı Erhan Günay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çetin, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Emriye Ay, protokol üyeleri, akademik ve idari personel, aileler ile öğrenciler katıldı.

A W225498 07

İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda, Manisa Celal Bayar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinin hazırladıkları fakülte tanıtım filminin izlenmesinin ardından fakülte birincisi Gözde Kaya mezunlar adına bir konuşma yaptı.

“Profesyonel iletişimci olarak çeşitli sektörlerde yer alacaklar”
Manisa Celal Bayar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meral Özçınar, törende yaptığı konuşmada süreci değerlendirerek, öğrencilerin başarısından ve fakültenin geleceğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Özçınar, "İletişim Fakültesi olarak bu yıl ilk mezunlarımızı vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük özveriyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlarla birebir ilgilenen hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin gelecekte iyi yerlerde olacaklarına, birer profesyonel iletişimci olarak çeşitli sektörlerde yer alacaklarına yürekten inanıyorum. Biz burada meslek ahlakına sahip iletişim profesyonelleri yetiştiriyoruz. Mesleki etik kurallarına uyan siz değerli iletişim profesyonellerini bugün sektöre uğurlamaktan hem mutluyuz hem de gurur duyuyoruz. İlkeli duruşunuzla sektöre yapacağınız katkılar sayesinde, sektörün geleceğine dair umutlarımız daha da artıyor. Şehrimizin üst düzey yöneticilerinin sizleri uğurluyor olması da size verilen değerin bir göstergesidir. Mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilerimizi akademik ve idari personel adına tebrik ediyorum, yollarının açık olmasını ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.

“Bundan sonra da bizler sizin yanınızdayız”
Filistin'de devam eden soykırıma değinerek konuşmasına başlayan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, İletişim Fakültesinin ilk mezunları ve ailelerini tebrik ederken, fakülte öğretim üyelerine de teşekkür etti. Fakültenin büyüyerek yoluna devam edeceğine, sektörün ihtiyaçlarına uygun uzmanlar yetiştireceğine inandığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Rana Kibar, "Sevgili gençler, bugün sizin gününüz. Üniversite hayatı sadece akademik bilgi edinmekle kalmayıp aynı zamanda kişisel ve profesyonel olarak da büyümemizi sağlar. Öğretim hayatınızda olduğu gibi bundan sonra da bizler sizin yanınızdayız. Bundan sonraki yaşamınızın sağlık, mutluluk ve başarı ile geçmesini diliyorum. Mezuniyetiniz hayırlı, yolunuz ve bahtınız açık, Allah yar ve yardımcınız olsun" şeklinde konuştu.

A W225498 05

Dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri, protokol üyeleri tarafından takdim edilen törende protokol üyeleri, öğrencilerin gösterdikleri üstün başarıları tebrik ederken, öğrencilerin aileleri de büyük bir heyecan ve gurur içinde o anlara tanıklık etti.

A W225498 06

LGS sonuçları açıklandı LGS sonuçları açıklandı

Programın sonunda ise tüm mezun öğrenciler sahneye çağrılarak temsili mezuniyet belgelerini aldı. Törenin son bölümünde ise öğrenciler hep birlikte iletişim andını coşkulu bir şekilde okuduktan sonra, keplerini büyük bir sevinçle havaya fırlattı.

A W225498 02A W225498 03A W225498 04A W225498 01

Editör: Manisa Flash Haber