İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan toplantıya Vali Enver Ünlü’nün yanı sıra Vali Yardımcısı Erhan Günay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, ilgili kurum temsilcileri ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.

Temmuz ayı meclisi toplandı...Başkan Zeyrek projelerdeki son durumu değerlendirdi Temmuz ayı meclisi toplandı...Başkan Zeyrek projelerdeki son durumu değerlendirdi

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Enver Ünlü, “Çocuklarımız tatillerini yaparken bizler de okullarımızdaki fiziki eksikliklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Ama bundan çok daha önemlisi okul güvenliği. Çocuklarımızın okula güvenli bir şekilde gidip akşam da evlerine güvenli bir şekilde dönebilmeleri için başta okul güvenliği, okul çevresi ve trafik güvenliği bizim için önemli. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, yarınlarımızın teminatı. Kıymetli öğretmenlerimiz de geleceğimizin mimarları. Güçlü, sağlıklı, geleceğe güvenle bakan, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanımlı bir gençlik Türkiye Cumhuriyetimizi inşallah İkinci Yüzyılında Türkiye yüzyılında onurlandıracak. Bizim de onlara her türlü maddi ve manevi desteği vermemiz lazım.” dedi.

Eğitimin sorunlarının masaya yatırıldığı ve eğitimin bütün paydaşlarının yer aldığı bir toplulukla birlikte olmanın sorunların çözümü açısından önemli olduğuna değinen Vali Ünlü, “Manisa’mızda eğitim öğretimin ikinci yarı yılının çok daha iyi şartlarda icra edilmesi yaşanan sorunlar, trafikle ilgili sorunlar, okul ve çevresinin güvenliği konuları bizim için çok önemli. Biliyorsunuz bizim okul polislerimiz var. Milli Eğitim Bakanlığımızın bu konuda bir projesi var. Özel olarak önem verdiğimiz bir konu. Okullarımız ve okullarımızın çevresi, okul çevresinde yuvalanmak isteyen ve çocuklarımızı zehirlemeye çalışan bir takım şer odakları çeteleri, farklı olumsuzlukları çocuklarımıza yaşatması muhtemel oluşumları bizler çok yakından takip ediyoruz. Arkadaşlarımızla her anlamda sürekli çocuklarımızla ilgili yaşanabilecek bütün olumsuzlukları önceden tespit edip önleyici kolluk faaliyeti çalışmaları yapıyoruz. Arkadaşlarımız çocuklarımızla ilgili herhangi bir olumsuzluk, okullarımızla ilgili herhangi bir olumsuzluk olmadan bunun önüne geçmenin yollarını, çarelerini arıyorlar ve gerekli tedbirlerini alıyorlar.” şeklinde konuştu.

Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından okullar ve okul çevrelerinde alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin katılımcılara sunum eşliğinde bilgi verildi.

Toplantı alınan güvenlik tedbirleri ve yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile sona erdi.

Kaynak: