Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yeni anayasa mesaisi başlıyor. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, siyasi partilerin genel başkanlarını ziyaret edecek. Kurtulmuş'un ilk durağı, saat 11.30'da Meclis'teki CHP Grubu olacak.

Önce CHP ile görüşülecek

Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşecek. 11.30’da Meclis’te gerçekleştirilecek görüşmede Kurtulmuş, Özel’den yeni anayasa için destek isteyecek. Yeni anayasa konusunda CHP’nin görüşlerini alacak.

İkinci durak MHP

Numan Kurtulmuş’un yeni anayasa turundaki ikinci durağı ise MHP olacak. Kurtulmuş’un Bahçeli’yi ziyaretinin, öğle saatlerinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Kurtulmuş, daha sonra diğer siyasi parti liderlerini tek tek ziyaret ederek yeni anayasa konusunda destek ve çalışmalara katkı vermelerini isteyecek.

İlk mesajlar verilecek: Partilerin bakışları belli olacak

Başkan Balaban, manipülatif yayınlara sert çıktı! Başkan Balaban, manipülatif yayınlara sert çıktı!

Ziyaretlerde yeni anayasa için ilk mesajlar verilecek, partilerin yeni anayasa konusuna bakışları belli olacak. Daha sonraki süreçte ise her partinin temsilcileriyle yeni anayasa yapımına ilişkin istişarelerin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Anlaşma sağlanması durumunda ise bir komisyon kurulması bekleniyor.

Yeni ve sivil anayasanın geniş toplumsal mutabakatla yapılabilmesi için tüm kesimlerin görüşleri alınacak.

Editör: Manisa Flash Haber