MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde büyük öneme sahip altyapı yatırımlarıyla şehrin refah seviyesinin yükseltilmesinde önemli projelere imza atıyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla MASKİ, ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında yakın zamanda Salihli ilçesine bağlı Yağmurlar Mahallesinde altyapı ve üstyapı çalışmalar tamamlandı. Çelikli mahallesinde altyapı bitti, üstyapı yatırımı devam ediyor. Karaağaç Mahallesinde alt ve üstyapı çalışmaları sürüyor. Emirhacılı Mahallesinde ise altyapı çalışmaları tamamlanırken, üstyapı yatırımlarında da son aşamaya gelindi. Bu yatırımların toplam bedeli ise 95 Milyon TL.

Karaağaç Mahallesinde 7 kilometrelik içme suyu hattı ile 8 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmaları devam ederken, altyapısı biten sokaklarda kilit parke taşı döşemeleri de yapılıyor. Toplamda 40 bin metrekarelik üstyapı çalışması hayata geçirilecek. Mahallede 500 kişilik foseptik montajı da yapıldı.

Çelikli Mahallesinde 11 kilometrelik kanalizasyon hattı ile 19 kilometrelik içme suyu hattı da yenilendi. 100 bin metrekarelik kilit parke taşı döşeme çalışmalarında ise son aşamaya gelindi.

Emirhacılı mahallesinde 3 bin 800 metrelik içme suyu hattı yenileme ve 4 bin metrekarelik kanalizasyon hattı çalışması yapıldı. 20 bin metrekarelik kilit parke taşı döşeme işlemlerinde ise son aşamaya gelindi.

Kula CHP’nin Gençlik Kollarına yeni başkan... Kula CHP’nin Gençlik Kollarına yeni başkan...

Yağmurlar Mahallesinde ise 2 bin 600 metre kanalizasyon hattı, 2 bin 200 metre içme suyu hattı ve 13 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme çalışmaları tamamlandı. Evsel nitelikli atıksu problemi yaşanmaması için de 600 kişilik foseptik montajı yapıldı.

Kaynak: iha