Lavender Robotics takımı kuruluşunun üzerinden henüz bir yıl geçmemesine rağmen, uluslararası yarışmalarda elde etmiş olduğu başarılar ve kazanmış olduğu 8 ayrı ödül ile Türkiye’nin gururu oldu.

Kısa süre içerisinde elde ettiği başarılar sonucunda, daha fazla insana teknolojiyi ulaştırabilmek amacı ile Kabazlı Mahallesinde düzenlemiş olduğu Robot Şenliğinde insanları teknoloji ile buluşturdu.

Şenlikte Lavender Robotics takımı katıldıkları FTC ve FRC yarışmaları ve bu yarışmaları düzenleyen Amerika merkezli FIRST Vakfı, Türkiye paydaşı olan Fikret Yüksel Vakfı hakkında bilgi verdi. Robot tanıtımları, özellikle gençler ve teknoloji meraklıları arasında büyük ilgi gördü. Katılımcılar, Lavender Robotics Takımı, BY Tech ve Front Runners takımlarının geliştirdiği robotları yakından inceleme ve takım üyelerinden detaylı bilgi alma şansı buldu. Atölye stantları ise, bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen her yaştan ziyaretçiye hitap etti.

A W230440 07

Davetliler arasında yer alan Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu, Salihli Ticaret Odası yönetim kurulu, İzmir Büyükşehir Projeler Sorumlusu Akın Bozacı, Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fen Bilimleri Okulları, Bilim Yunusemre, Yunusemere DENEYAP, 25605BY Tech FTC takımı, Salihli Sardes Satranç Eğitim Merkezi, Engelliler Derneği, Salihli Fotoğraf Derneği, TEMA, Salihli Çevre Derneği, 25187 Front Runners FTC Takımı ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin stantlarını gezdi.

Etkinliğin ev sahibi Lavender Robotics takımı, uluslarası alanda takıma başarı kazandıran FTC ve FRC robotlarını başta Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu olmak üzere, ziyaretçilere sergileme fırsatı buldu. Lavender Robotics Takımı’nın sergilenen ve büyük ilgi gören FTC ve FRC robotlarını beğenen Mazlum Nurlu, etkinlik alanında robotları kullandı ve Lavender Robotics takımına başarılarının devamını diledi.

Huzurevi sakinleri Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nı gezdi Huzurevi sakinleri Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nı gezdi

A W230440 01

Lavender Robotics öncülüğünde, Salihli Belediyesinin katkıları ile düzenlenen etkinlikte, Akın Bozacı’nın motive edici konuşması ile başlayan teknoloji festivali, Grup Mortiz ve Grup Bohem’in büyüleyici performansları ile sona erdi.

Kaynak: iha