Türkiye genelinde etkili olan sıcak hava, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava hem hastalıklara neden oluyor hem de kronik rahatsızlıkları olanları da etkiliyor.

Bu nedenle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı ve uyarıda bulundu.

"Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyredecek"

Annesinden ayrı kalan tayın duygulandıran kavuşması Annesinden ayrı kalan tayın duygulandıran kavuşması

Bakan Özhaseki yaptığı açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahmin raporuna göre, Türkiye genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edecek." dedi.

Vatandaşlara 'tedbirli' olma çağrısı

Bakan Özhaseki açıklamasının devamında, "Ayrıca Marmara'nın güneybatısı ile Kuzedy Ege kıyılarında, rüzgarın saatte 40-60 kilometre kuvvetli, yüksek kesimlerde ise saatte 60-80 kilometre hızla esmesi bekleniyor." ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlara uyarılarda bulunan Bakan Mehmet Özhaseki, "Yüksek sıcaklık ve kuvvetli rüzgârın etkisiyle; ülkemizin akciğerleri olan ormanlarımızda çıkabilecek herhangi bir yangın ihtimaline ve diğer olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızdan daha dikkatli ve tedbirli olmalarını istirham ediyorum." ifadelerini kullandı.

Editör: Manisa Flash Haber