Yunusemre Belediyesi bünyesinde bulunan Muradiye, Güzelyurt ve Barbaros Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliklerde minikler, 23 Nisan’ın önemini anlatan şiirler okudu. Şarkılar eşliğinde dans eden minikler, dünyada kendilerine armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşadı. Öğretmen ve veliler de miniklerin heyecanını paylaştı. Türk Bayrakları eşliğinde şarkıların söylendiği, şiirlerin okunduğu, dansların edildiği etkinlikler veliler tarafından da büyük beğeni topladı. Veliler etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Bilim Yunusemre 23 Nisan’ı kutlayacak

Yunusemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilim Yunusemre Merkezi de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenleyeceği etkinlikler ile çocuklara unutulmaz anlar yaşatacak. Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban Bilim Yunusemre Merkezinde düzenlenecek etkinliklere öğrencileri davet etti.

Selendi Çayı artık temiz akacak Selendi Çayı artık temiz akacak

Bilim Yunusemre Merkezinde düzenlenecek etkinlikler ise şöyle: “15.00 -16.00 Teleskop ile güneş gözlemi, Dji Drone deneyimi 3D kalem etkinliği. 16.00 -17.00 Mustafa Kemal Atatürk silüeti ile ebru sanatı, Vr gözlük ile TBMM ve anıtkabir ziyareti. 17.00 -18.00 Deney şov, tohum ekimi ve 23 Nisan Tacı.”

Kaynak: iha