Yunusemre Belediyesi Kent Orkestrasanatseverleri bir araya getirecek. Türk Halk Müziği, Pop, Türk Sanat Müziği’ne kadar pek çok deneyimli ustaların sahne alacağı orkestraya ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Kent Orkestrası ile sanatı ilçenin en ücra köşesine kadar götürmeyi hedeflediklerini söyledi. 

AKM Yetişkin Tiyatro Ekibi, ’Bende anahtar vardı’ oyunuyla sahnede AKM Yetişkin Tiyatro Ekibi, ’Bende anahtar vardı’ oyunuyla sahnede

Başkan Balaban konuya ilişkin yaptığı açıklamada,  “Kent orkestramızı kurduk. Kent orkestrasında yetenekli roman kardeşlerimiz , Mustafa Kılıç gibi saz ve söz üstadı, Ekin Kuyumcu gibi genç yıldızlar, Oya İzci gibi Türk Sanat Müziği’nin duayeni de olacak. Bu arkadaşlarımız belediyenin görevlisi olacaklar. Kent Orkestrası ile biz kırsal mahallelere açılacağız. Kent Orkestrası ile müziği ve sanatı insanların ayağına götüreceğiz. Biz bütün etkinliklere de aynen devam edeceğiz. Yuntdağı Yağlı Güreşleri konusunda da sponsor arıyoruz. Onu da sponsor ile yapacağız. Yunus Emre Günlerini de yapacağız.  Hanım lokallerimizdeki kurslarımıza da yenilerini ekleyeceğiz” diye konuştu. 

Editör: Manisa Flash Haber